Сингапур планує відмовитися від викопного палива завдяки сонячним електростанціям

Сінгапур планує відмовитися від викопного палива завдяки сонячним електростанціям.

Про це йдеться у розробленій урядом стратегії зведення до нуля викидів СО2 в атмосферу до 2035 року, передає EcoTown з посиланням на Оbozrevatel.com.

Згідно з документом, до 2030 року сонячні панелі повинні забезпечити електроенергією близько чверті домогосподарств. Однак це складе всього 4% від загального попиту на електроенергію, хоча і стане явним прогресом у порівнянні з 1% зараз.

Частково проблема полягає в тому, що для великих сонячних ферм дуже мало землі. Уряд планує встановити панелі на дахах 10 000 громадських будівель. На додачу, енергетична компанія Sembcorp Solar Singapore збирається побудувати на водосховищі одну з найбільших у світі плавучих сонячних електростанцій – розміром з 45 футбольних полів.

“Сінгапур не може уявити собі майбутнє, де спалюється нафта і газ, і думаю, що інші країни теж перейдуть на низьковуглецеві джерела енергії, – завив професор Школи державної політики ім. Лі Куан Ю у Сінгапурі винороб Томас. – Якщо такі великі гравці, як Сінгапур, відучаться від зростання на основі викопного палива, клімат перестане змінюватися”.

Для досягнення своїх цілей Сінгапур витратить близько $100 млрд. Зараз на частку промисловості Сінгапуру припадає 60% викидів, з яких три чверті на нафтопереробку і нафтохімію.

Зараз Сінгапур є домом для третього за величиною у світі центру торгівлі нафтою, після Нью-Йорка і Лондона, і одним з провідних світових центрів з її переробки. Нафтогазовий сектор оцінюється в $80 млрд, а країна отримує 95% електроенергії з природного газу.


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram