На Буковині збудують найбільшу сонячну електростанцію у Західній Україні

Біля села Новоселиця (Чернівецька область) готують до запуску сонячну електростанцію потужністю 50 МВт.

Проект реалізує ТОВ “Екотехнік-Тарасівці”.

СЕС зводять на заболочених, непридатних для сільського господарства землях загальною площею 108 гектарів.

«Земля під будівництво електростанції була передана в оренду на заболочених ділянках, де сільгоспвиробництво не було можливим, – каже Ігор Кохал, сільський голова Тарасівців. – Тепер бюджет села матиме прибуток: у 2020 році в сільський бюджет надійдуть значні кошти, які будуть спрямовані на розвиток сільської інфраструктури, приміром, почнеться будівництво нового сучасного стадіону».

Між Тарасівцями та Ванчиківцями встановили 210 тисяч сонячних панелей протяжністю 2,5 км. «Сонячна станція у Новоселиці стане однією з найбільших у Західній Україні», – розповідає виконроб будівництва Олег Чайка.

Електроенергію, якої вистачить на десять подібних Новоселиці населених пунктів, постачатимуть у загальну мережу за «зеленим» тарифом.

Будівництво СЕС розпочали торік, сонячні панелі встановили у серпні. Сонячну станцію зводили буковинські фірми “Техмонтаж “, “Зелене Поділля”, “Солар-Стальконструкція” із Дніпра, приватні підприємці, місцеві жителі. Монтажні роботи здійснювало до 260 спеціалістів. На СЕС працюватиме на постійній основі понад 25 осіб.

Передбачається, що СЕС введуть в експлуатацію на початку березня.

Засновником ТОВ “Екотехнік-Тарасівці” виступає вінницька фірма “Солар Дженерейшн”.

Джерело: EcoTown


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram