В Австрії представили серійну версію першої у світі пожежної машини з електромотором.

Проект реалізувала компанія Rosenbauer – один з найбільших у світі виробників автомобілів для пожежних служб.

«Електромобіль вийшов не тільки екологічним, але й більш компактним і маневреним, ніж машини з класичним двигуном внутрішнього згорання, – говорить він. – Також новинка більш зручна і безпечна в управлінні — тепер рятувальникам не доведеться сидіти у кабіні, оскільки керування можна здійснювати з землі».

Автори проекту оцінюють повністю укомплектований і готовий до роботи автомобіль в 1,2 мільйона доларів. Це трохи дорожче, ніж традиційні вантажівки, але при цьому пожежний автомобіль з електромотором набагато дешевший в експлуатації і обслуговуванні.

Ще одним плюсом автомобіля є його модульність — роль і функціонал моделі можуть бути легко змінені при необхідності. Задню частину, наприклад, можна переобладнати в міні-версію кабіни «швидкої допомоги», де рятувальники зможуть надати первинну медичну допомогу і дочекатися бригаду медиків.

Вперше концепцію представили ще у 2016 році, тоді дослідні зразки відправили на тести у Німеччину та Австрію, за підсумками яких співробітники рятувальних служб повинні були надати свої відгуки з експлуатації. Наразі представили серійну версію, яка готова до роботи на дорогах Європи і повністю відповідає вимогам США.

Джерело: EcoTown


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram