В Україні пропонують штрафувати виробників за викинуті батарейки та акумулятори.

Про це йдеться у законопроекті №2352 “Про батареї і акумулятори”, який народні депутати внесли на розгляд Верховної Ради.

Документ передбачає запровадження системи відповідальності виробника для батарей та акумуляторів. Виробник братиме відповідальність за весь життєвий цикл продукції починаючи з вироблення продукції та закінчуючи збиранням та обробленням відходів, що утворилися в результаті їх використання.

Виробників батарей та акумуляторів зобов’яжуть застосовувати ієрархію управління відходами: запобігання утворенню відходів; підготовка до повторного використання; рециклінг відходів батарей та акумуляторів; відновлення; видалення відходів.

Законопроект передбачає визначення способів та порядку виконання виробниками своїх зобов’язань; встановлення вимоги до збирання, зберігання, перевезення, оброблення, в тому числі рециклінгу відходів батарей та акумуляторів; створення електронної інформаційної системи для реєстрації виробників, організацію відповідальності виробників щодо управління відходами та надання звітності; забезпечення контролю і моніторингу за виконанням зобов’язань виробниками; встановлення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері управління відходами батарей та акумуляторів.

Джерело: EcoTown


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram