Фахівці з Данії та Британії, за допомогою комп’ютерного моделювання, розробили більш ефективний різновид вітрових турбін, що чинять опір турбулентності.

Стандартний ротор вітрової турбіни складається з лопатей — зазвичай двох або трьох. Складніші конструкції забезпечені ножовою опорою, яка змінює кут нахилу лопатей в залежності від напрямку вітру. Коли вітер проходить крізь лопаті турбіни, утворюється спутний струмінь — повітряні течії у вигляді вихорів.

Звичайно, вони не такі сильні, як турбулентність на борту літака, але суть та ж сама. Через це, швидкість вітру, що проходить через перший вітряк, падає. А у розташованих позаду турбін знижується продуктивність.

Вчені з Орхуського університету в Данії та Даремського університету в Британії виявили, що багатороторні турбіни легше долають турбулентність та течії спутних струменів. Це означає, що вони виробляють більше енергії й до того ж менше схильні до навантаження.

«Ми вивчили кілька різних геометрій та динамік багатороторних турбін і виявили, що оптимальна конструкція — це турбіна з чотирма гвинтами, що знаходяться максимально далеко один від одного. Це призводить до утворення мінімальної турбулентності та якнайшвидшої стабілізації спутного струменя позаду турбіни», – пояснив Махді Абкар, учасник проекту.

Додаткові гвинти підвищують вихід енергії без збільшення діаметра лопатей — ця тенденція зараз стає все більш популярною. Однак у такого підходу є недоліки: підвищуються вимоги до матеріалів, здатним витримати навантаження конструкції діаметром 150 метрів і більше, зростає вартість виробництва, транспортування та експлуатації турбіни.

За словами Абкара, будівництво багатороторної турбіни обійдеться на 15% дешевше, ніж турбіни з одним ротором, а виготовити та транспортувати її буде простіше. Вона буде виробляти на 2% більше енергії. Здається, що це небагато, але в масштабі планети істотно знизить емісію вуглекислого газу та прискорить перехід на чисту енергію.

Джерело: EcoTechnology


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram