За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), через п’ять років загальна потужність відновлюваної енергії світу виросте на 50% завдяки використанню сонячних фотоелектричних (PV) батарей у будинках, будівлях та промисловості.

Про це повідомляє Kosatka.media з посиланням на видання Reuters.

Загальна потужність відновлюваних джерел енергії зросте на 1,2 ТВт до 2024 року. У минулому році вона становила 2,5 ТВт у всьому світі, що еквівалентно загальній встановленій поточній потужності електроенергії в Америці.

Щорічний звіт МЕА з відновлюваних джерел енергії показав, що на частку сонячної енергетики припадатиме майже 60% цього зростання, на вітрову – 25%.

Очікується, що частка відновлюваних джерел енергії у виробництві електроенергії виросте до 30% у 2024 році, на даний момент – 26%.

За словами агентства, зниження технологічних витрат і більш ефективна державна політика допомогли підвищити прогнози впровадження відновлюваних потужностей від часу отримання торішнього звіту.

«Відновлювані джерела енергії вже є другим за величиною джерелом електроенергії у світі, але їх використання все ще необхідно прискорювати, якщо ми хочемо досягти довгострокових цілей в області клімату, якості повітря і доступу до енергії», – сказав Фатіх Біроль, виконавчий директор МЕА.

Вартість виробництва електроенергії з розподілених сонячних батарей (в будинках, комерційних будівлях і промисловості) вже нижча роздрібних цін на електроенергію в більшості країн.

Очікується, що до 2024 року витрати на виробництво сонячної енергії зменшаться ще на 15-35%, що зробить технологію більш привабливою для впровадження, заявляє МЕА.

Проте, у доповіді наголошується, що реформи політики і тарифів необхідні, щоб забезпечити стійке зростання сонячної енергетики і уникнути збоїв на ринках електроенергії та більш високих витрат на енергію.


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram