Володимир Ровінський з Умані (Черкаська область) власноруч збирає електровелосипеди та електромотоцикли.

34-річний інженер-електронщик друкує деталі для техніки майбутнього на 3D принтері у власній майстерні.

«Робити деталі для прототипів на 3D принтері довго й дорого, – ділиться досвідом уманчанин. – Бувало, що 24 години чекав, поки віддрукую необхідну деталь, а приміром, собівартість заднього ліхтаря сягнула близько 300-400 доларів».

Поки що Володимир Ровінський збирає електротранспорт виключно для себе.

«Було цікаво розробити річ, в якої обидва колеса матимуть привід, – пояснює він. – На своєму велосипеді я взимку проїжджав по 25-сантиметровому снігу».

В Україні люди не готові купувати власноруч зібраний електротранспорт, продовжує уманчанин.

«По нашим дорогам прототипи, які я зробив, поки не їздять, бо коштують занадто дорого, – пояснює Володимир Ровінський. – За мій електровелосипед, приміром, треба викласти близько 5 тисяч доларів, а мотоцикл на електротязі обійдеться у 10-12 тисяч доларів».

Володимир Ровінський також розробив оборонний комплекс для помешкань та офісів – в разі вторгнення в будівлю система автоматично вмикатиме ряд певних пристроїв: зловмисника засліплюватиме потужний світловий спалах, дезорієнтуватиме густий пар, який повністю заповнюватиме приміщення, та гучна сирена. Найближчим часом уманчанин планує представити оборонний комплекс на Всеукраїнському IT-форумі.

Окрім цього Володимир Ровінський займається розробкою відеосимуляторів та атракціонів для дітей, мріє відкрити власний великий парк розваг в Умані.

Джерело: EcoTown


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram