У Києві презентували перший в Україні калькулятор собівартості електроенергії

2 жовтня аналітичний центр Clean Energy Lab презентував перший в Україні онлайн-калькулятор собівартості електроенергії.

Цей інструмент порівнює собівартість електроенергії з різних джерел в Україні, а також собівартість технологій із поточними цінами на електроенергію. Онлайн-калькулятор розроблено громадською організацією Clean Energy Lab за підтримки Фонду Г. Бьолля.

Додаток розміщено у вільному доступі в режимі бета-тестування.

Собівартість енергії розраховується на основі показнику LCOE. Він включає всі типи витрат, пов’язаних із виробництвом електроенергії протягом строку роботи станції, та приводить значення у поточних цінах, враховуючи вартість грошей в часі.

Калькулятор використовує спрощений підхід, що враховує основні параметри. Тому значення LCOE є орієнтованими, що існують для порівняння між технологіями та географією розміщення.

“У звіті за 2019 рік Bloomberg зазначає, що ці джерела є найдешевшими для двох третин світу. Однак, чому в Україні продовжують стверджувати, що відновлювана енергія – це дорого? Тому що весь дискурс побудовано так, ніби ВДЕ – це “зелений тариф”, що веде до корупції. А значить, є дорогим. Чи є це фактом чи лише публічним сприйняттям? Саме калькулятор LCOE на практиці руйнує частину міфів, що існують у дискурсі відновлюваних джерел енергії”, — зазначив під час виступу співзасновник Clean Energy Lab Олексій Михайленко.

Матеріали презентації розміщено у вільному доступі.

Раніше ми писали, що у Києві презентують інтерактивний калькулятор собівартості (LCOE) «зеленої» електроенергії.


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram