Канадські вчені розробили алгоритм штучного інтелекту, який підвищує продуктивність сонячних фотоелементів, знижуючи обсяг енергії при максимальних навантаженнях, коли частина її витрачається в пусту.

Алгоритм, розроблений вченими з Університету Ватерлоо, дозволяє контролерам сонячних панелей краще справлятися з флуктуаціями при максимальних навантаженнях на сонячні фотоелементи, коли відбувається найзначніша витрата потенційної енергії, зібраної панелями.

«Ми створили алгоритм, який збільшує кількість енергії, отриманої з сонячної панелі. «Залізо» в кожної сонячної панелі має певну номінальну ефективність, але повинен бути відповідний контролер, який дозволить отримати максимальну потужність. Ми не міняли електроніку та не додавали нових ланцюгів. Ми розробили досконаліший підхід до управління обладнанням, що вже існує», – розповів Мілад Фарсі, один з розробників алгоритму.

Проведені експерименти показали, що невеликий комплект з 12 сонячних модулів по 335 Вт заощадить власникові 138,9 кВт·год на рік, якщо застосувати новий алгоритм. Для домашньої системи економія не така велика, але в масштабі сонячних ферм або сотень тисяч панелей, підключених до енергосистеми, різниця буде помітна.

Наприклад, найбільша в Канаді сонячна станція Sarnia, могла б завдяки новій технології забезпечити додатково 960 000 кВт·год в рік — а це достатньо для живлення сотень будинків. Якби цей обсяг енергії було вироблено на вугільній ТЕС, викиди в атмосферу склали б 312 тонн вуглекислого газу.

Джерело: Eco Technology


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram