Міністерство енергетики Польщі запустило амбітну програму для стимулювання встановлення сонячних електростанцій для приватних клієнтів із загальним бюджетом в 1 мільярд злотих – близько 235 мільйонів євро.

Згідно із заявою польського уряду, програма «Mój Prąd», що перекладається як «Мій ток», надасть інвестиційні гранти на суму до 5000 злотих (1180 євро) на один проект, але не більше 50 відсотків витрат, понесених власником.

Субсидії призначаються тільки для сонячних електростанцій потужністю від двох до десяти кіловат для домовласників з сільських районів Польщі.

Міністр енергетики Кшиштоф Тхужевскій заявив, що заявки на субсидії будуть прийматися доти, поки не буде вичерпано весь бюджет. Він також додав, що завдяки новій програмі фінансування кількість просьюмерів, яких в кінці минулого року налічувалося близько 65 000, може зрости ще на 200 000.

«Програма є частиною системи економічного стимулювання, недавно створеної урядом для сонячних електростанцій малої потужності, яка також включає в себе дешеві кредити на сонячні мікроелектростанціі», – сказав Петро Пайк зі служби новин з відновлюваної енергії «Gramwzielone.pl».

Міністр енергетики Кшиштоф Тхужевскій закликав громадян скористатися можливостями програми «Мій ток»: «Закликаю користуватися програмою« Мій ток », щоб інноваційний спосіб отримання електроенергії поширювався і далі. Ця електроенергія буде вигідна як одержувачам, так і тим, хто її виробляє, так як вони будуть отримувати рахунки на 20-25% менше ».

За словами міністра охорони навколишнього середовища Польщі Хенріка Ковальчика, участь громадян в програмі «Мій ток» просте – без бюрократії. Єдиним документом, необхідним для отримання держсубсидії, є контракт з енергетичною компанією, що дозволяє підключити електрогенеруючу установку до мережі.

Програма «Mój Prąd – Мій ток» є відповіддю на вимоги кліматичної політики Європейського союзу, Паризької угоди і зобов’язань кліматичного саміту в Катовіце.

Джерело: Elektrovesti.net


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram