Український стартап SolarGaps побудував фабрику з виробництва «розумних» сонячних жалюзі та спеціальних сонячних панелей для інших «зелених» технологій.

Потужність виробництва, яке розташоване у селі Романків (Київська область), складе 15 мегават на рік. Фабрика позиціонується як «зелена», з нульовими викидами CO2, передає EcoTown з посиланням на Аin.ua.

«Це буде перша в Україні «зелена» фабрика з нульовим викидом шкідливих речовин, – наголошує СЕО SolarGaps Євген Ерік. – На даху будівлі встановимо сонячні панелі і вітряки, які повністю забезпечуватимуть виробництво необхідною електроенергією – зокрема, сонячні панелі на даху генеруватимуть близько 50 кВт-год».

Власна фабрика дозволить SolarGaps швидше виконувати замовлення. “Раніше ми купували комплектуючі для своїх жалюзі у Китаї, що суттєво гальмувало виробничий процес, – пояснює він. – На даний момент маємо близько ста замовлень — і з власною фабрикою ми їх виконаємо значно швидше».

Фото: Аin.ua

Паралельно SolarGaps розширює мережу дистрибуції, запускаємо рекламні та PR-кампанії, аби підвищити попит і збільшити виробництво до тисячі сонячних жалюзі на місяць.

Фото: Аin.ua

На фабриці планують також виготовляти комплектуючі для відновлюваної енергетики та створити тестовий майданчик для інноваційних зелених технологій. “Ми пропонуємо компаніям тестувати на нашому обладнанні свої винаходи: вітряки, турбіни, похідні сонячних елементів і т. д. – пояснює Євген Ерік. – Плануємо пілотні проекти із збереження згенерованої у процесі експериментів енергії, що сприятиме розробці нових спільних проектів, обміну досвідом та розширенню виробництва».

На даний момент на фабриці працює 20 співробітників, але у найближчому майбутньому їх число планують збільшити до 100.

Як зазначають у SolarGaps, у будівництво фабрики було інвестовано значну частину від залучених коштів.

Раніше стартап залучив $700 000 приватних інвестицій, а також отримав грант на 1 млн євро в рамках програми Horizon 2020.


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram