У Києві планують побудувати перший в Україні комплекс з переробки опалого листя.

Про це йдеться на сторінці управління екології та природних ресурсів КМДА, передає Shotam.info.

Зазначається, що Київ продукує 120 тисяч тонн опалого листя щороку. Побудова спеціальної установки, яка дозволить отримати біогаз з рослинних решток, поступово вирішить проблему з їхнім накопиченням і проблемою утилізації.

“Ринок біогазу на сьогодні найбільш розвинений у Європі, адже саме країни ЄС першими впровадили програми переходу до альтернативних джерел енергії та підтримували ініціативи, спрямовані на впровадження нових біогазових технологій. Україна підписала Паризьку угоду в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату ще у 2016 році. Наразі потрібно вжити заходи зі зменшення вуглекислого газу в атмосферному повітрі до 2020 року, тому влаштування даної системи з переробки рослинних залишок – пілотний проект, який покликаний вирішити питання з масового накопичення опалого листя”, – пояснили в управлінні.

Фахівці компанії «Metener» надали рекомендації з питань установки даного комплексу, оглянули його місце можливого розташування.

Читайте також: У Житомирі побудують сміттєпереробний завод, що вироблятиме еко-компост

Варто зазначити, що компанія «Мetener» використовує технології, які дозволяють створити біоустановку для використаного опалого листя, сухої трави та інших рослинних відходів, як біомаси для отримання біогазу.

У європейській практиці 75% біогазу виробляється з відходів сільського господарства, 17% — з органічних відходів приватних домогосподарств і підприємств, ще 8% — з муніципальних каналізаційних стоків та каналізаційних стоків окремих виробництв.


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram