NASA почне використовувати новий вид палива, що, як очікується, прискорить процес підготовки ракет-носіїв і зробить космічні запуски більш безпечними та ефективними. 

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Engadget

Як зазначається, основою палива в більшості сучасних ракет-носіїв є гідразин – безбарвна і надзвичайно токсична рідина. Через підвищений рівень небезпеки інженери витрачають більше часу на підготовку ракет до запусків і безпосередньо їх заправку паливом.

Однак у NASA знайшли новий більш безпечний замінник палива на гідразині – нітрат гідроксиламіну, який підпалюється завдяки окислювачу. Ця хімічна сполука не тільки не є токсичною, але і більш ефективна, ніж паливо, що використовується зараз.

Читайте також: NASA відкриє МКС для приватних місій у 2020 році

Видання пише, що за допомогою нового палива NASA планує поліпшити продуктивність ракет на 50%. Це стане особливо корисним для місій на Місяць і Марс, оскільки ракети зможуть транспортувати вантаж на великі відстані і витрачати менше палива.

Очікується, що нове паливо протестують вже наприкінці цього місяця, коли некомерційна організація Планетарне співтовариство Green Propellant Infusion Mission (GPIM) відправить LightSail-2 на ракеті компанії SpaceX Falcon Heavy.


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram