У Житомирі планують побудувати завод із переробки несортованих твердих побутових відходів зі спеціальним майданчиком для утилізації дахових сонячних панелей.

Про це повідомило ТОВ “МС Соціальний проект” (Київ), що входить до групи ICU, передає Shotam.info з посиланням на Енергореформа.

Технологією передбачена закрита напівавтоматична система управління відходами, яка складається, зокрема, з установки для переробки змішаних і попередньо відсортованих відходів, виробництва, подрібнення і пакетування RDF-палива (для цементних заводів), з установки для переробки біорозкладаних відходів і виробництва еко-компосту, з майданчиків для повторної переробки побутових і будівельних відходів, а також дахових сонячних панелей. Розглядається можливість виробництва компосту. Глибина переробки за цією технологією, як очікується, сягатиме 85-95%. Потужність заводу становитиме 82 тис. тонн відходів на рік.

Про намір побудувати завод компанія “МС Соціальний проект” заявила в липні 2018 року, обсяг інвестицій оцінювався в 7-10 млн євро.

Підрядником по реалізації проекту була обрана компанія Теһпіх (Хорватія), яка є виробником обладнання і розробником МБО-Т технології (механічна, біологічна та термічна обробка і переробка твердих комунальних відходів). Теһпіх побудувала і ввела в експлуатацію більше 50 аналогічних заводів в країнах, де побутові відходи, як і в Україні, не сортуються біля будинку.

Побудувати завод планують протягом року з моменту отримання необхідних дозвільних документів.

ТОВ “МС Соціальний Проект” належить на 100% “ТОВ “КУА “Інвестиційний капітал Україна” з групи ICU. Заснована у 2006 році фахівцями з ING група ICU є однією з провідних в країні з управління активами: під її управлінням знаходяться активи понад $500 млн.


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram