Індія живе в умовах «зелено-вугільного парадоксу». Незважаючи на те, що інвестиції в сонячну енергетику минулого року перевищили інвестиції у вугілля, вугільна генерація також з року в рік нарощує обсяги фінансування.

Вугілля – король Індії. Велика частина електроенергії в країні з населенням понад 1 млрд надходить з вугільних ТЕС, і їх кількість зростає з кожним роком. Але за даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), зараз обсяги інвестицій у відновлювані джерела перевищили обсяги інвестицій в генерацію на викопному паливі.

Загальний обсяг інвестицій у відновлювану енергетику перевищив обсяг інвестицій в електроенергію на викопному паливі третій рік поспіль. Але минулого року вперше в історії тільки на розвиток сонячної (фотоелектричної) енергетики було витрачено більше, ніж на вугілля.

Розвиток сонячної генерації підтримується урядовими аукціонами і в цілому прихильністю державної політики. Крім того, позитивно впливає зниження витрат на підключення сонячних об’єктів до мережі.

Незважаючи на весь «зелений» позитив, обсяги інвестицій у вугільну галузь також росли в минулому році. Це пояснюється підтримкою в Індії «власного видобутку» енергоресурсів. Замість того, щоб імпортувати більш екологічний природний газ, в Індії використовують власне вугілля.

Зростання енергоспоживання – найстійкіший тренд в Індії. З кожним роком електрифікація досягає все нових куточків країни. Підвищення рівня життя також вносить істотний внесок.

За прогнозами нафтогазового гіганта BP, до 2040 року попит на енергоресурси в Індії подвоїться. Які джерела енергії покриють цей зростаючий попит? Згідно з тим же прогнозом, більша половина з цього попиту буде покрита за рахунок вугілля.

Незважаючи на те, що інвестиції у відновлювані джерела енергії будуть продовжувати рости, залежність від вугілля збережеться, що означає те, що викиди парникових газів Індією, яка вже є одним з найбільших у світі джерел викидів CO2, істотно зростуть.

Минулого року Індія вклала понад $20 млрд у розвиток електромереж. За підрахунками індійського Центрального управління електроенергетики, в найближчі три роки будуть потрібні додаткові $40 млрд на систему передачі електроенергії, щоб енергосистема розвивалася і працювала надійно.

Джерело: Kosatka.media


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram