Верховна Рада відхилила проекти трьох постанов про скасування закону про “зелені” аукціони, ухваленого 25 квітня.

Таке рішення парламент ухвалив на засіданні у вівторок. За постанову про скасування результатів голосування по закону 8449-д проголосували 77 депутатів.

“Не можна голосувати за зазначені постанови. Нам потрібно ухвалити закон про “зелені” аукціони, який дозволить знизити тариф на 25% на енергію сонця з 1 січня 2019 року, на енергію вітру – на 10%… Найбільше зло – це залишити ті високі “зелені” тарифи, які діють на сьогодні. Цього робити не можна”, – заявив під час виступу в сесійній залі в. о. голови комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський.

Ухвалення цих рішень щодо відхилення проектів постанов розблокує процедуру стосовно завершення роботи над законом.

Наразі документ проходить техніко-юридичну підготовку для підписання його спікером і передання на підпис президенту України.

Нагадаємо, що законопроект 8449-д заборонив «зелений» тариф для домашніх СЕС на землі. Для промислових СЕС залишили «зелений» тариф до 2020 року. А за умови наявності попереднього договору з Енергоринком, то і після 2020 року без аукціонів.

На думку депутатів, підставами для скасування результатів голосування є факти голосування депутатами, які не були присутні в парламенті в той день. Крім того, поправка 24 про заборону домашніх СЕС на землі ставилося на голосування кілька разів. Спочатку при окремому розгляді її не прийняли (набрала 85 голосів). Але при повторному голосуванні в пакеті з іншими правками набрала 226 голосів.

Водночас, профільний Комітет Ради при підготовці прийнятого закону про “зелених” аукціонах для підпису спікером пропонує внести чітке формулювання умов надання “зеленого” тарифу для всіх домашніх сонячних електростанцій (СЕС) потужністю до 30 кВт, вказавши, що їх власники мають право на такий тариф до кінця 2019 року.

“Це дасть можливість врахувати інтереси тих домогосподарств, які почали реалізовувати свої 30-ти кіловатні проекти на земельних ділянках, гарантуючи можливість їх завершення протягом 2019 року”, – повідомив в.о. голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що заборона на будівництво домашніх СЕС на землі потрібен, щоб уникнути зростання тарифів на електроенергію для населення.

Джерело: Elektrovesti


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram