У Шанхаї понад 2 тисячі автобусів їздять на біодизелі

У Шанхаї понад 2 тисячі автобусів перевели на виготовлене з кулінарного жиру біодизельне паливо.

Ефективну утилізацію харчових відходів організувала автобусна компанія Shanghai Jiushi в рамках відповідної міської програми, передає EcoTown.

У 2019 році для дизельних і гібридно-електричних автобусів, які зараз курсують у Китаї, знадобиться близько 22 тонн біодизельного палива B5, розповідає представник автобусної компанії Shanghai Jiushi Гу Дечан.

Читайте також: У Німеччині відкрили перший електричний автобан

Пальне марки B5 на 5% складається з біодизеля, який був отриманий з використаної олії – відходів закладів громадського харчування, і на 95% – з нафтового дизельного палива.

Шанхай – один з найбільших китайських мегаполісів – щорічно виробляє понад 30 тис. тонн відпрацьованого кухонного жиру, переробивши який можна отримати близько 600 тонн біодизелю марки B5.

Як зазначають китайські експерти, біодизель B5 може скоротити викиди забруднюючих речовин у повітря при його спалюванні більш, ніж на 10%, а ефективність очищення оксиду азоту може досягати 80%.

“Застосування біодизелю не тільки знизить загрозу для навколишнього середовища, але також допоможе перетворити кухонний жир у паливний ресурс, – говорить заступник генерального директора компанії Sinopec Marketing Shanghai Company Чи Ян. – Виробництво біодизелю також захистить споживачів від використання недобросовісними рестораторами відпрацьованої олії при готуванні”.

Станом на кінець квітня 2019 року біодизель марки B5 відпускався на 247 заправних станціях Шанхаю.


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram