Український стартап 3D друку Kwambio спільно з фондом WeFund Ventures представив проект по друку людських кісток і органів ADAM.

Проект ADAM включає в себе розробку технології друку біологічних кісткових структур за допомогою 3D, а також працює над запуском платформи, яка дозволить створити свій віртуальний атлас тіла з 3D-сканів, знімків КТ та МРТ. Платформа надаватиме швидкий доступ до даних тіла людини та дозволить видрукувати необхідну кістку або орган для пацієнта прямо в лікарні.

Одеська команда Kwambio разом з партнерами вже створила два нових біоматеріали — керамічне біоскло та модифікований біополімер. Вони будуть використовуватися для друку різних типів кісток, а також, з часом, м’яких тканин, судин і складних органів. Зараз матеріали проходять доклінічні дослідження в Україні.

Стартап планує представити прототип біопринтера для лабораторій і університетів, на якому друкуватимуть кістки й органи до кінця 2019-го року. Комерційний запуск всього проекту намічений на серпень 2020-го року.

Читайте також: “Троянський кінь” проти раку: британські вчені розробили нові ліки

Проект ADAM привернув посівне фінансування від Kwambio та WeFund. У партнерах ініціативи також зазначені виробник медичних девайсів Applied Medical та акселератор Techstars.

Джерело: Національний Промисловий Портал


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram