ECOINSIDER разом із компанією ТОВ СВЕТКОМПЛЕКТ Україна в партнерському матеріалі розповідають, як заощаджувати на електроенергії завдяки LED освітленню.

Оплата комунальних послуг – важлива частина сімейного бюджету. І чималу частину з нього займає електроенергія. Адже основна побутова техніка і освітлення всього будинку зав’язані на ній.

Освітлення

Питання економії електроенергії сьогодні особливо актуальне у зв’язку з підвищенням тарифів. Одним з основних способів зменшення витрат є встановлення LED освітлення в усьому будинку.

Чому не всі використовують LED-лампи?

Більшість з нас звикли встановлювати звичайні лампочки. Особливо в них приваблює доступна ціна (близько 10-12 грн). На противагу їм, цінник на LED-лампи стартує в середньому від 30 грн. Однак, якщо провести прості підрахунки і порівняти результативність 2-х ламп, то економія буде більш ніж очевидна.

Варто зазначити, що LED-лампи можуть мати як холодне, так і тепле світло. Лампи старого зразка можуть похизуватися лише останнім варіантом. Сучасні виробники вже виготовляють LED-лампи з цоколем будь-якого розміру. Тому вони підійдуть для будь-яких джерел освітлення.

Відмінності між лампами розжарювання і LED

Ми порівняли два популярних типи освітлення згідно 3 параметрів:

1. Термін роботи. Звичайна лампа в середньому служить близько 1000 годин. При середньому споживанні, замінити її доведеться як мінімум двічі за рік. LED може світити протягом 50 000 годин. Такого обсягу вистачить мінімум на 5 років користування.

2. Якість. Сьогодні лампи розжарювання можуть продаватися в будь-якому магазині, навіть без особливого пакування, просто загорнуті в картон. Нерідко трапляється так, що працюють вони ще менше заявленого періоду. Що ж стосується LED ламп, то тут обов’язково наявна правильна упаковка, гарантія та відповідність нормам якості.

3. Потужність. Наприклад, 12 Вт LED-лампи відповідають за характеристиками лампам розжарювання в 100 Вт. У рік одна лампа “спалює” близько 2000 годин, тобто більше 5 годин на добу. Якщо ж помножити показники Вт на кількість годин, то отримуємо 24 кВт / год (LED-лампа) і 200 кВт / год (стандартна лампа). Більш ніж показові цифри.

Освітлення

Очевидно, що покупка LED-ламп для всієї квартири або будинку окупиться менше ніж за рік. Це вигідне вкладення грошей, яке принесе вам істотну економію.

Загальні корисні поради для економії електроенергії:

  • Раціональне використання побутової техніки. Якщо вона вам не потрібна в даний момент, не залишайте її ввімкненою у мережу. У режимі “очікування” прилади можуть накрутити зайвих кіловат. Купуючи нову техніку, звертайте увагу на те, щоб вона мала клас енергоспоживання А чи А+.
  • Двозонний лічильник. Він має два тарифи: денний і нічний. І останній в кілька разів менший за перший. Подібний лічильник допоможе скоротити витрати на оплату світла.
  • Протирайте з лампочок пил. На джерелах світла часто осідають частинки пилу. А так як вони знаходяться не на рівні очей, ми часто забуваємо про них під час прибирання. Чиста лампочка буде яскраво освітлювати всю кімнату.
  • Точкове світло. Набагато економніше використовувати локальні варіанти освітлення (бра, торшер) в тому місці кімнати, де ви сидите. Не варто без потреби вмикати основні лампи.

Все вищезазначене доводить, що економія електроенергії – це виконання простих правил на регулярній основі. Тоді ваші платіжки здивують вас маленькими цифрами.

*інформаційний матеріал підготовлений редакцією ECOINSIDER спільно з ТОВ CВЕТКОМПЛЕКТ Україна.
Компанія ТОВ СВЕТКОМПЛЕКТ Україна вже більше 10-ти років спеціалізується на світлодіодному освітленні.