Приватні компанії та уряд країни збираються використовувати технологію 5G, щоб забезпечити дві автотраси загальною довжиною понад 80 км комунікацією C-V2X – зв’язком між автомобілями та інфраструктурою.

Муніципалітет Інко в південній частині Фінляндії буде працювати разом з Karis Telefon і TammisaarenEnergia, а компанія Nokia забезпечить покриття 5G на 30-кілометровій ділянці автотраси 51 між містами Сіунтіо і Карья і на 54 кілометрів на захід від Гельсінкі. Уздовж доріг будуть встановлені 620 ліхтарних стовпів, обладнаних базовими станціями і антенами мобільного зв’язку. Їх об’єднають в мережу поетапно.

Автомобілі, що рухаються по такій трасі, будуть отримувати інформацію про стан доріг і трафіку, а їх системи комунікації та датчики зможуть обмінюватися даними з іншими машинами та інфраструктурою.

Це особливо важливо для траси 51 – головної артерії Фінляндії, яка веде від Гельсінкі на захід. Там в середньому відбувається 17 аварій за рік – це найвищий показник ДТП в країні.

Вартість проекту – 2 млн євро. Найімовірніше, ці кошти надійдуть від Business Finland, державного агентства, що фінансує дослідження і розробки. Спеціально під такі проекти у нього є фонд Smart Mobility.

Роберт Німан, мер Інко, підкреслює, що проект поки перебуває у зародковому стані і не має конкретного плану застосування. Частково тому, що остаточне рішення про подальше майбутнє розумних доріг залишається за державою, а не муніципалітетом.

Джерело: hightech.plus


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram