Німеччина повністю відмовиться від вугільної енергетики до 2038 року

До кінця 2038 року Німеччина має відмовитися від використання вугілля для виробництва електроенергії.

Таке рішення вранці в суботу, 26 січня, прийняла створена урядом комісія з питань вугілля під час засідання, що тривало майже 21 годину, повідомляє Deutsche Welle.

При цьому у 2032 році пропонується перевірити, чи можливо перенести термін відмови від вугільної енергогенерації на 2035 рік.

Ця відмова, в разі її реалізації відповідно до рекомендацій, коштуватиме ФРН 40 мільярдів євро, які протягом 20 років мають отримати як допомогу з федерального бюджету землі, де видобувається вугілля (Бранденбург, Північний Рейн-Вестфалія, Саксонія, Саксонія-Ангальт).

Згідно з рекомендаціями комісії, допомога має бути спрямована на структурні зміни та “чіткі перспективи” для людей у цих регіонах. Нині вугільні теплоелектростанції мають у Німеччині загальну потужність 45 гігаватт і виробляють приблизно третину всієї електроенергії країни.

Читайте також: В Німеччині закрили останню вугільну шахту

Втім, вже до 2022 року від енергомережі має бути відключено ТЕС потужністю 12,5 гігаватт. Запропоновані рішення ще має затвердити уряд.

Нагадаємо, що Німеччина вже прийняла рішення відмовитися до 2022 року від атомної енергетики. Але для того, щоб країна могла виконати національні та міжнародні цілі із захисту клімату, ФРН має пришвидшити перехід на екологічно чисту електроенергію.

До 2050 року викиди двоокису вуглецю в країні мають складати 80-95 відсотків від показників 1990 року.


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram