Рада звільнила від ПДВ імпорт обладнання для сонячних та вітрових електростанцій
Фото: Pixabay

Держава недоотримає від такого рішення від 5 до 10 млрд грн

Закон з «бюджетного пакету» з поправками до Податкового кодексу (реєстраційний номер 9260), за який Верховна Рада проголосувала 6 грудня і який нещодавно підписав президент, містить норму про звільнення від сплати податку на додану вартість (ПДВ) імпорту енергетичного обладнання для сонячних і вітроелектростанцій, повідомив голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус, передає Zaxid.net.

«У законопроекті була норма про ПДВ-пільгу для електромобілів. Прогресивно, за чисту екологію, як в Європі. Але туди було додано ще кілька малозрозумілих товарних кодів – введені ПДВ-пільги на імпорт цього ж енергетичного обладнання, а також на імпорт котушок та трансформаторів», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Герус нагадав, що раніше цю поправку депутат від «Народного фронту» Юрій Вознюк запропонував в законопроекті зі змінами до Податкового кодексу, що стосуються захисту прав дітей, однак її не підтримав парламент.

«Тоді, звісно, за чистим збігом обставин, виявилося, що якраз ДТЕК Ахметова найбільше планував завозити у 2019 році такого обладнання. Він економив на такому біля 2 млрд грн ПДВ, які би не потрапляли до державного бюджету», – написав Герус і нагадав, що через розголос цю правку парламент тоді не підтримав. Однак 6 грудня Вознюк таки проштовхнув цю зміну в законодавство. Йдеться про поправку №402 до пункту 64 Перехідних положень.

За словами Геруса, внаслідок звільнення від ПДВ імпорту енергетичного обладнання для сонячних і вітрових електростанцій на термін до 2022 року держава недоотримає від 5 до 10 мільярдів гривень.


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram