Китай почав досліджувати можливість встановлення сонячної електростанції у космосі

У місті Чунцин побудують першу в Китаї експериментальну базу для розвитку космічних сонячних електростанцій.

Відповідну угоду було укладено у Чунцинським університетом, Сіаньским відділенням Китайського дослідницького інституту космічних технологій, Сіаньским університетом електронної науки і техніки, а також урядом району Бішань міста Чунцин (Південно-Західний Китай) 6 грудня, передає EcoTown.

Згідно з ідеєю, виведена на геостаціонарну орбіту сонячна електростанція “зависне” над однією точкою земної поверхні і, цілодобово освітлюючись Сонцем, практично безперервно буде виробляти і бездротовим способом передавати електроенергію на Землю.

Читайте також: Залізницю в Індії планують підключити до сонячних станцій

За словами академіка інженерної академії Китаю Яна Шічжуна, якщо максимальна генеруюча потужність з кожного квадратного метра сонячної панелі, встановленої в північно-західних районах Піднебесної, складає близько 0,4 кВт, то в стратосфері цей показник становить 7-8 кВт, а на геостаціонарній орбіті в 36 тис. км від поверхні Землі, може сягати 10-14 кВт.

Згідно з підписаною 6 грудня угодою, експериментальна база буде побудована у 2019-2020 роках у селі Хепін повіту Фулі району Біншань і займе площу в 200 му (1 му = 0,07 га).кти експериментальної бази, серед яких і залізна вежа. і Експериментальна зона включатиме випробувальний майданчик, полігон для запуску, павільйон для проведення випробувань платформи куль-зондів, лабораторний корпус. Крім того, буде встановлена спеціальна ізоляційна область для вирощування рослин, насіння яких отримано за допомогою методу космічної селекції, для популяризації сільського господарства в космосі.

У 2021-2025 роках в стратосфері буде побудована космічна сонячна електростанція середньо-малого масштабу і почнеться виробництво електроенергії.

Початкові інвестиції у будівництво становлять 100 млн юанів (близько 14,3 млн дол. США). Загалом у проект вкладуть близько 29 млн доларів США. На 2019-2020 роки також заплановане проведення експериментів з передачі електроенергії мікрохвильовим методом з платформи, що знаходиться на висоті 50-300 метрів.

Можливість встановлення космічних сонячних електростанцій розробляється з 60-х років минулого століття. На переконання академіка Академії наук Китаю, начальника науково-технологічного комітету Китайської корпорації космічних технологій Бао Вейміня, для створення космічних сонячних електростанцій необхідно вирішити три ключових проблеми. «Потрібно зрозуміти, як вивести за допомогою ракети-носія генераторні установки на геостаціонарну орбіту і змонтувати їх, як передавати електроенергію зі стації на землю і як забезпечити безпеку роботи станції і безпеку навколишнього середовища, – пояснює він. – На даний момент програми з розвитку космічних сонячних станцій знаходяться на стадії фундаментальних досліджень».


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram