Естонські вчені створили шкіру на основі желатину

Молоді вчені з естонського міста Тарту створили новий шкірозамінник, який не шкодить довкіллю.

Стартап запропонував екологічно чисту шкіру на основі желатину, передає EcoTown.

«Звичайна шкіра складається з молекул колагену, а наш продукт – з молекул желатину, які утворюються, якщо колагенові молекули розбити на маленькі частинки, – розповідає підприємець Март-Ерік Мартенс. – До того ж желатин можна отримати з кісток та шкіри тварин, які зазвичай викидають на смітник».

Новий шкірозамінник не потребує багато води та електроенергії, і навіть дає друге життя відходам. “Желатинова” шкіра ще й удвічі дешевша за інші замінники, – говорить він. – Наш матеріал водонепроникний і буде доступний у різних кольорах та текстурах”.

Виробництво шкіри в традиційний спосіб – одна з найбільших загроз для довкілля, кажуть винахідники.

“95% матеріалу обробляють хромом – це називається “хромовим дубленням”, – наголошує підприємець Март-Ерік Мартенс. – Насправді ж це – друге за поширеністю джерело забруднення у світі: очистити стічні води від солей хрому практично неможливо, вироби, оброблені цим металом, не розкладаються на смітниках, хімікати шкодять людям, які працюють на виробництві”.

Шкірою, яку за рік виробляють у світі, можна було б вкрити територію Люксембургу – більш як 2 мільярди квадратних метрів, додають вчені.

Поки що екологічно чисту шкіру випробовують на міцність і намагаються зробити більш схожою на справжню. Масове виробництво планують запустити до 2020 року.


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram