Зонд InSight успішно приземлився на Марс після «семи хвилин жаху»
Фото: The Verge

Космічний апарат InSight американського космічного агентства NASA здійснив успішну посадку на поверхню планети Марс. За інформацією агенства, зонд здійснив посадку 26 листопада о 21:54 за Києвом.

“Після семи місяців подорожей через космос апарат NASA “InSight” висадився на Марс. Через кілька хвилин InSight надіслав офіційний “звуковий сигнал” до NASA, щоб повідомити, що з ним все добре, а також фотографію марсіанської поверхні, де приземлився апарат”, – зазначається в повідомленні.

Апарат InSight був запущений 5 травня цього року. Заплановано, що впродовж двох років він досліджуватиме глибини Марса для встановлення історії формування планети.

Це вже дев’ятий робот, якого відправляють на Марс, і як всі попередники він повинен був пережити «7 хвилин жаху» – це час, протягом якого апарат з надзвуковою швидкістю проникає в тонку атмосферу планети і відразу уповільнює свій рух, щоб плавно опуститися на поверхню.

Зазначається, що зонд сідав на поверхню Червоної планети зі швидкістю 8 кілометрів на годину, він розпочав гальмування за 125 кілометрів від поверхні. До цього станція рухалася зі швидкістю 20 тисяч кілометрів на годину. Разом з ним переміщалися два кубових супутника MarCO розміром з валізу кожний. MarCO призначені для передачі даних з апарату InSight.

Читайте також: Ілон Маск планує відправитися на Марс

“Нарешті ми дослідимо глибини Марса й покращимо наше розуміння сусідньої планети, оскільки NASA готується надіслати людей глибше в нашу Сонячну систему”, – наводить видання слова в.о. директора Управління планетарних наук NASA Лорі Глейза.

InSight є автоматично керованим непілотованим апаратом.

Джерело: Укрінформ 


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram