Науковці здійснили прорив на шляху лікування глаукоми
Фото: blog.allo.ua

Дослідники Університету Пердью (Purdue University) здійснили прорив на шляху лікування глаукоми. Ними був винайдений принципово новий дренажний пристрій.

Глаукома – прогресуюче захворювання, що приводить до необоротної сліпоти. У зв’язку з підвищеним внутрішньоочним тиском при глаукомі відбувається руйнування клітин сітківки, атрофується очний зоровий нерв, і зорові сигнали перестають надходити до головного мозку. Людина починає гірше бачити, порушується периферичний зір, унаслідок чого обмежується зона видимості.

Дослідники здійснили прорив на шляху лікування глаукоми
Фото: blog.allo.ua

Уповільнення або обмеження прогресу хвороби (глаукома не лікується) здійснюється двома способами – медикаментозним або за допомогою хірургічного втручання, використовуючи імпланти. Кожен із способів пропонує різну ступінь успіху, допомагаючи поліпшити зір і зменшити наростаючий тиск усередині очей.

Вид з нормальним зором і з втраченою периферією внаслідок глаукоми
Вид з нормальним зором і з втраченою периферією внаслідок глаукоми / фото: blog.allo.ua

Останнім часом у світі дренажні пристрої для глаукоми, що імплантуються, стали вельми популярними. За допомогою дренажного пристрою створюється штучний дренаж для відтоку внутрішньоочної рідини, щоб знизити внутрішньоочний тиск. Але проблема в тому, що лише половина дренажів по закінченню п’яти років перебуває в працездатному стані. Частина з них рубцюється, а інша частина забивається мікроорганізмами, які потрапляють туди під час і після імплантації. Ця проблема носить назву «біообростання».

Читайте також: Штучний інтелект у медицині: комп’ютер знає “де ж воно все-таки болить”

«Ми створили новий дренажний пристрій, який бореться з проблемою обростання, використовуючи досягнення в області мікротехнологій», – сказав Хайвон «Хью» Лі (Hyowon “Hugh” Lee), асистент професора в Школі біомедичної інженерії Пердью Уелдона (Purdue’s Weldon School of Biomedical Engineering) і науковий співробітник Центру нанотехнологій Бирка (Birck Nanotechnology Center), який очолював команду дослідників.

Пристрій дренажу, запропонований дослідниками, оснащений мікропровіднями, які вібрують при введенні їх у магнітне поле. Вібрація струшує біоматеріали, які накопичилися в трубці та допомагає їх відтоку.

Здійснений прорив на шляху лікування глаукоми
Фото: blog.allo.ua

Технологія Purdue опублікована в останньому випуску «Microsystems and Nanoengineering». Іншим унікальним аспектом пристрою Purdue є його здатність змінювати опір потоку, що дозволяє технології дренажу налаштовувати лікування для кожного пацієнта на різних стадіях глаукоми з різним ступенем наростання тиску всередині ока.

На цей момент дослідники працюють з Purdue Office of Commercial Commercialization, з метою запатентувати технологію, а також знаходяться в пошуку партнерів для її ліцензування.

Джерело: blog.allo.ua


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram