Китайське диво: У Китаї відкрили найдовший у світі міст через море
Фото: China Xinhua News Twitter @XHNews

У Китаї після 9 років будівництва офіційно відкрили найдовший у світі міст через море. Його довжина складає 55 кілометрів, про це повідомляє Громадське.

Міст з’єднав три ключові прибережні міста: Гонконг, Макау та Джухай. Планується, що сьогодні, 24 жовтня, по ньому вже почнуть їздити автівки.

Будівництво такого мосту коштувало країні близько 20 мільярдів доларів. Під час зведення конструкцій протягом 9 років там загинули щонайменше 18 будівельників, а відкриття мосту кілька разів відкладали.

Його особливістю є те, що він здатен витримувати тайфуни та землетруси, з чим часто стикається цей регіон. Для будівництва мосту використали 400 тисяч тонн сталі — цього б вистачило на 60 Ейфелевих веж.

Близько 30 кілометрів конструкцій — це звичайний міст, який проходить у дельті Перлинної річки, що впадає у Південно-Китайське море. Далі Китай збудував два штучні острови, а між ними — міст йде під воду на 44 метри, аби дати можливість кораблям проходити повз нього. Довжина тунелю під водою складає 7 кілометрів.


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram