На Закарпатті збудують 10 мВт сонячну електростанцію на місці стихійного звалища
Фото: tyachivnews.in.ua

Майбутня сонячна електростанція потужністю 10 мВт – перша на Тячівщині – займатиме площу 20 га в урочищі Верхнє Поле. Об’єкт будують з метою виробництва екологічно чистої електроенергії з подальшим продажем у мережу за «зеленим» тарифом, повідомляє tyachivnews.

Як каже Тереблянський сільський голова Руслан Янчій, громада підтримала будівництво сонячної електростанції, адже плюси для села очевидні. Інвестор зареєстрував підприємство «ФЕС Теребля» у селі. До сільського бюджету ним уже перераховано 1,31 млн грн. внеску на розвиток інфраструктури.

Ми також писали: Як будують Нікопольську СЕС – найбільшу сонячну електростанцію в Україні.

За ці кошти заасфальтували вулицю Шкільну та провели 6 км вуличного освітлення на 7 вулицях. Крім цього, інвестор щорічно сплачуватиме до сільського бюджету близько 400 тис. грн. податку від оренди землі. В той час, як раніше ця місцевість пустувала і заростала чагарниками, а місцеві влаштували тут стихійне сміттєзвалище.

З початком реалізації проекту смітник ліквідували, а територію розчистили. У перспективі інвестор обіцяє упорядкувати прилеглий простір: облаштувати під’їзну дорогу, встановити освітлення. Із введенням станції в експлуатацію тут матимуть можливість працевлаштуватись місцеві фахівці-електрики.

Завершити масштабне будівництво планують до кінця року.


Будьте у курсі останніх подій — підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram