Німеччина встановила світовий рекорд в сонячній енергетиці

23

З початку 2018 року сонячні установки Німеччини виробили стільки ж електрики, як і за весь минулий рік. Але уряд країни продовжує ігнорувати цю галузь, направляючи інвестиції у вітрову енергетику.

Німецька асоціація сонячної промисловості (BSW-Solar) підводить підсумки літа, підраховуючи, скільки енергії виробили за цей час сонячні електростанції та панелі на дахах в країні.

Результат з початку року склав близько 40 млрд кВт * рік – це на 11% більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому, за весь 2017 рік сонячні батареї Німеччини виробили 39,9 млрд кВт * год.

«Такий рекорд вдалося встановити, завдяки величезному інтересу до сонячної енергетики, сплеск який ми спостерігали в цьому році. Залишається одне питання: чому уряд досі не вкладає серйозні кошти в цю галузь?» – прокоментував керуючий директор BSW-Solar Карстен Керніг.

BSW-Solar давно закликає до різкого збільшення обсягів щорічного будівництва сонячних електростанцій і скасування ліміту в 52 ГВт, який обмежує видачу державних субсидій для нових проектів. Все це дозволить швидше перейти на відновлювану енергетику та закрити, нарешті, вугільні електростанції.

«Після феноменального успіху в скороченні витрат на установку сонячних електростанцій, прийшов час на державному рівні створити програми, які дозволять розвиватися новітнім технологіям з виробництва сонячних панелей. Для цього, в першу чергу, потрібно усунути штучні бар’єри, що стримують ринок », – додав Кернінг.

Відповідь на питання директора BSW-Solar досить проста: при переході на поновлювані джерела Німеччина робить головну ставку на вітрову енергетику. Уряд країни планує забезпечувати 65% енергоспоживання за рахунок чистих джерел вже до 2030 року. Згідно з останнім дослідження, 40% з них може скласти енергія вітрових електростанцій.

Джерело: altenergy


Більше новин про відновлювальну енергетику в Україні та світі читайте на ECOINSIDER

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та канал в Telegram